Przesuwne drzwi przeciwpożarowe – zastosowanie

Drzwi przeciwpożarowe kojarzą się z masywnymi, ciężkimi i wręcz pancernymi drzwiami. Muszą bowiem wytrzymać nie tylko opór gorącego powietrza, ale przede wszystkim ognia i napierającego dymu. Dlatego też, na pierwszy rzut oka wydawać może się, że drzwi przesuwne nie spełnią swego zadania, bo nie wyglądają na tak szczelne jak standardowe drzwi. Nic bardziej mylnego, drzwi przesuwne są bardzo często używane w szpitalach, hotelach i szkołach, gdzie mogłoby się wydawać, że szczególnie istotne jest zachowanie bezpieczeństwa. I drzwi te właśnie to umożliwiają.

Przesuwne drzwi przeciwpożarowe - zastosowanie

Drzwi ppoż do szpitali i szkół

Dlaczego właśnie tam swe zastosowanie mają te drzwi? Długie korytarze muszą, co reguluje prawo, posiadać zamknięcie właśnie w postaci zabezpieczeń przeciwpożarowych. Jednak jeśli pozostawałyby one cały czas zamknięte, zdecydowanie utrudniałoby to poruszanie się po korytarzu. Skrzydłowe drzwi z kolei mogłyby stanowić niebezpieczeństwo np. jeśli w pomieszczeniu pojawiły się przeciąg. Dlatego właśnie drzwi przeciwpożarowe przesuwne okazują się w tym przypadku idealne. Ciąg komunikacyjny jest idealnie zachowany i nikomu nie utrudniają poruszania się. Jednak to co najważniejsze, posiadają wszelkie niezbędne parametry ochrony pożarowej.

Zalety drzwi przesuwnych:

  • oszczędność cennego miejsca, drzwi te nie wykorzystują przestrzeni przed ani za nimi;
  • brak szyn, progów i stopni sprawia, że są w pełni przygotowane do potrzeb osób niepełnosprawnych;
  • najlepsze do budynków z dużym natężeniem ruchu;
  • drzwi przeciwpożarowe tego typu mogą być używane zarówno w trybie automatycznym, jak i ciągłego otwarcia lub zamknięcia.