Najlepsze materiały na drzwi przeciwpożarowe.

Wszelkie parametry drzwi przeciwpożarowych regulowane są prawnie. Wykonywane jednak mogą być z wielu różnych materiałów. Sprawdźmy, jakie to są materiały i jak ich właściwości wpływają na wytrzymałość drzwi.

Stal

Najlepsze materiały na drzwi przeciwpożarowe

Stal ocynkowana, z której tworzone są drzwi przeciwpożarowe stalowe to stal zabezpieczona przed korozją dzięki nałożeniu warstwy cynku. Powłoka wykonana z cynku przez wiele lat chroni stal i skutecznie ją konserwuje przed działaniami czynników zewnętrznych. Właściwości powłoki cynkowanej polegają na tym, że może ona tworzyć niezwykle odporne i trudno rozpuszczalne powłoki kryjące, które wytwarzają się podczas kontaktu z powietrzem i wodą. Składają się one głównie z zasadowego węglanu cynku i odpowiadają na odpowiednią ochronę przed korozją.

Aluminium

Najlepsze materiały na drzwi przeciwpożarowe.

Oferowane przez nas drzwi przeciwpożarowe aluminiowe oraz okna oprócz zabezpieczenia przed pożarem pełnią także funkcję izolacyjną, która zmniejsza straty ciepła, chroni przed zimnem i hałasem oraz zapewniają komfort. Samo aluminium to glin o technicznej czystości, które zawierają zanieczyszczenia w różnej ilości, nie jest więc sam w sobie wystarczający do ochrony przeciwpożarowej. Dlatego drzwi i okna są konstrukcją z użyciem aluminium. Profile aluminiowe połączone są ze sobą przekładkami termicznymi z poliamidu zbrojonego włóknem szklanym. Dzięki temu tworzy się trzykomorowy profil. Termiczne przekładki i wypełnienie komór wkładkami silikatowo-cementowymi dopiero gwarantuje niezbędną izolację podczas pożaru.

Drewno i szkło

Najlepsze materiały na drzwi przeciwpożarowe.

Drzwi wykonane z drewna i szkła przede wszystkim stworzone zostały z myślą o budynkach użyteczności publicznej, w których oprócz bezpieczeństwa ważny jest wygląd i wkomponowanie w istniejący już budynek. Wybierane są więc do hoteli, szpitali, szkół etc. Tutaj również zastosowana została struktura warstwowa. Rama wykonana została z klejonego warstwowo drewna wypełniona płytą z wełny mineralnej o gęstości 120 kg/m³. Zewnętrzna warstwa skrzydła to płyta HDF o grubości około 3 mm, w odpornej na ścieranie okleinach. Samo drewno więc nie jest ognioodporne, odpowiednie właściwości zostają nadane dopiero w wyniku połączenia wielu różnych aspektów.