Drzwi techniczne – zastosowania

Drzwi techniczne to w reguły proste, toporne, metalowe konstrukcje, które służą głównie zamykaniu przestrzeni w halach przemysłowych i magazynach. Jednak zastosowanie wielokolorowych oklein sprawia, że drzwi te w niczym nie przypominają tych zwykłych technicznych. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Aby drzwi techniczne pełniły funkcję drzwi przeciwpożarowych, muszą spełniać europejskie standardy ognioodporności, podobnie jak wszystkie drzwi ochronne.

Wytrzymałość i uniwersalizm

Drzwi tworzone są z ocynkowanej blachy stalowej o grubości od 0,55 mm do 0,7 mm wypełnionej rozprężonym polistyrenem. Są bardzo lekkie i dzięki temu możliwe do zamontowania na każdego rodzaju ścianie. Do ich montażu wystarczy ościeżnica narożnikowa ze stali. Ich najważniejszą cecha jest szczelność, zwyczajne drewniane drzwi wewnątrzlokalowe nie zastąpią szczelnością i wytrzymałością tych technicznych. Dobrze sprawdzają się nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach jednorodzinnych jako łączące garaże czy piwnice z częścią mieszkalną. Zastosowanie blachy i wypełnienia sprawia, że dużo wolniej się zapalają i skuteczniej zatrzymują płomienie, dym i gorące opary pożaru.

Drzwi techniczne - zastosowania

Przeznaczenie

Szczelność i wytrzymałość to nie jedyne zalety tych drzwi. Za tym, że montowane są z reguły pomiędzy pomieszczeniami o zróżnicowanym przeznaczeniu, przemawia fakt, że odbijają, a częściowo pochłaniają hałas. Znajdą więc zastosowanie jako oddzielacze od warsztatów oraz wymienionych już garaży i piwnic użytkowych. Oferowane przez nas drzwi techniczne są lekkie, dlatego potrzebują dodatkowych udogodnień wpływających na polepszenie warunków użytkowania. Montowane są z dźwigniami antypanicznymi oraz samozamykaczami, które pozwalają spełniać wszystkie najważniejsze funkcje bez obawy, iż ktoś przechodząc, zapomniał o ich domknięciu.

Wygląd drzwi technicznych

Zdarza się, że właściciele domów jednorodzinnych, którzy nie podlegają prawu obowiązkowego montowania drzwi technicznych, rezygnują z nich ze względu na mało estetyczny wygląd. Jednokolorowe ciemne obicie, czarna klamka i zupełny brak możliwości dopasowania do reszty elementów architektonicznych przemawiają na ich niekorzyść. Jednak producenci wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom ludzi i już dziś zakupić można drzwi tworzone we wszystkich kolorach z palety RAL, a także wykończone specjalistycznymi obiciami, które imitują drewno dębu, czereśni, orzechu, wiśni czy buku. Ponadto istnieje możliwość wybarwienia na kolor aluminium, INOX, czy stali nierdzewnej.