Drzwi ppoż szklane — czy to możliwe?

Drzwi przeciwpożarowe kojarzą się nam z reguły z topornymi, metalowymi, szarymi drzwiami. Wyobrażamy sobie, że muszą one być z materiału, który nie podda się płomieniom. Jest to oczywiście prawda, jednak nie oznacza to, że drzwi muszą być wyłącznie stalowe i szare. Dużo istotniejsze od samego materiału jest to, jak zostanie on zabezpieczony. Dlatego niczym dziwnym nie są drzwi szklane czy drewniane.

Drzwi ppoż szklane — czy to możliwe?

Drzwi szklane ppoż

Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują drzwi, które nie tylko spełniać będą rolę zabezpieczenia przeciwpożarowego, ale także będą wyglądać atrakcyjnie i cieszyć oko. Dlatego powstają drzwi przeciwpożarowe szklane, które mają temu sprostać. Tworzone są w szerokiej gamie kolorów i wzorów, by sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Mechanizm ich działania nie różni się zupełni od działania wszystkich innych drzwi przeciwpożarowych. Wyposażone są w dokładnie taki sam system zabezpieczeń. Tego typu drzwi bardzo dobrze sprawdzają się na długich korytarzach np. szpitali, gdzie konieczne jest zachowanie wrażenia przestrzeni oraz odpowiedniej przepustowości. Szło wykorzystywane do stworzenia takich drzwi, jest hartowane i niezwykle wytrzymałe. Drzwi ppoż EI30, EI60 etc, czyli drzwi szklane posiadają oznaczenia identyczne do tych stalowych.

Drzwi drewniane i okleiny

Jeśli z kolei szklane drzwi nie są dobrym wyjściem w wielu przypadkach, dobrze skorzystać z drzwi drewnianych bądź z okleiną. Dzięki temu mogą one wyglądać zupełnie tak jak standardowe drzwi lub upodabniać się do pozostałych elementów w budynku.